Nemokama skaitmeninė TV

Kas tai?

Skaitmeninė TV sparčiai populiarėja. Lietuva jau žengė tvirtus žingsnius į skaitmeninės televizijos erą. Skaitmeninė TV nuo įprastos analoginės skiriasi tuo, kad vaizdas ir garsas perduodamas ne analoginiu, o skaitmeniniu signalu.

Skaitmeninis signalas yra daug atsparesnis įvairiems trukdžiams nei analoginis, todėl televizoriaus ekrane rodomas daug kokybiškesnis vaizdas. Būtent skaitmeninė TV suteikia galimybę mėgautis itin gera vaizdo ir garso kokybe, matyti daugiau TV programų. Praktiškai galime sakyti, kad jeigu yra skaitmeninis signalas, tai bus ir vaizdas.

Kodėl man ji reikalinga?

2012 m. pabaigoje Lietuvoje bus išjungta analoginė TV. TV kanalus matyti galėsite jei turėsite televizorių su įmontuotu skaitmeniniu imtuvu, arba išorinį skaitmeninės TV imtuvą. Skaitmeniniu būdu transliuojami koduoti (mokami) ir nekoduoti (nemokami) kanalai. Nemokamai galite matyti iki  14 kanalų (priklausomai nuo vietos), arba mokėdami abonentinį mokestį galite matyti iki 40 kanalų.

Išsamesnė informacija telefonu 8 699 04199 .

Veikimo principas mažai kuo skiriasi nuo analoginės televizijos. Tiesiog transliuojama yra ne analoginiu o skaitmeniniu siųstuvu, ir signalą priima ne analoginis o skaitmeninis imtuvas. Transliuojama iš tų pačių taškų kaip ir analoginis signalas. Todėl nuo jūsų buvimo vietos ir antenos krypties priklauso kanalų skaičius.

Atsakymas labai paprastas:

  • paprastos antenos. Dažniausiai tinka ta pati, su kuria žiūrėjote analoginius kanalus. (Antena be stiprintuvo - 50 Lt; Su stiprintuvu 70 Lt)
  • skaitmeninio TV imtuvo. Jei televizorius ne senesnis nei 2 metai, didelė tikimybė, kad skaitmeninis imtuvas jau įmontuotas pačiame televizoriuje. Kitu atveju skaitmeninio imtuvo kaina prasideda nuo 79 Lt.
  • televizoriaus.

Jeigu turite televizorių su įmontuotu skaitmeniniu imtuvu, pasitikslinkite kokį vaizdo kodavimą jis palaiko. Jei:

  • Televizorius palaiko MPEG-4 kodavimą, tai tiesiog jums tereikia pajungti anteną, ir suieškoti skaitmeninius kanalus.
  • Televizorius palaiko MPEG-2 kodavimą, tai jums reikės papildomo dekoderio statomo į televizorių ( kaina apie 120 Lt. ) . Įstačius dekoderį, kuris perkoduoja MPEG4 signalą į MPEG2, belieka atlikti standartinę procedūrą - suieškoti skaitmeninius kanalus.

Taigi, turint naują televizorių palaikantį MPEG4 kodavimą, žiūrėti nemokamus skaitmeninius kanalus jums nekainuos nieko. Jei turite senesnį televizorių, kuris turi skaitmeninį imtuvą kuris palaiko MPEG2 kodavimą, jums reiks papildomos dekodavimo kortelės. Jei turite televizorių be įmontuoto skaitmeninės TV imtuvo, jums teks jį įsigyti.

Jungimo schema:

Tik įsigijus tinkamą įrangą, galima nemokamai (nekoduotai) žiūrėti iki 12 lietuviškų ir iki 2 užsienio šalyse ruošiamų TV programų. Koduotiems (mokamiems) kanalams žiūrėti reikalinga dekodavimo kortelė (skaitmeninė GALA) - reiks sudaryti sutartį ir kas mėnesį mokėti tam tikrą fiksuotą mokestį.

Kodėl visur minima, kad IKI 12 lietuviškų ir IKI 2 užsienio šalyse ruošiamų TV programų? Todėl, kad Lietuvoje (priklausomai nuo vietovės) veikia nuo 1 iki 4 siųstuvų, kuriais transliuojamas TV signalas. Taigi, nuo  Jūsų vietovėje veikiančių siųstuvų kiekio priklauso matomų kanalų skaičius.